Angry Birds Karakterlerini Tanıyalım: Kırmızı Kuş

Angry Birds denildiğinde akla ilk gelen kırmızı kızgın kuş adeta çetenin lideri konumundadır. Rovio yapımı Angry Birds hayranları, bomba gibi patlayan Terence’ın daha kuvvetli olduğunu düşünebilirler, ancak birinin bu çeteyi organize etmesi gerekiyor ve kırmızı kuş da tam olarak bunu yapıyor. Kırmızı kuşu sakinleştirmek hiç kolay değil, en çok sinirlendiği şey ise yeşil domuzcukların kuş yumurtalarını rahat bırakmaması! Kırmızı kuş, yumurtalar söz konusu olduğunda oldukça koruyucu olabiliyor ve yumurtalar için savaşa girmekten hiç kaçınmıyor.

Angry Birds Aktivite Parkı

Angry Birds Aktivite Parkı, dijital dünya ile fiziksel dünyayı bir araya getiriyor. Bu park, Rovio’nun ikonik karakterleri ile hayranların etkileşime geçmelerini sağlıyor. Parkta dinamik aktiviteler, oyunlar, eğlenerek öğrenme fırsatları yer alıyor. Angry Birds karakterlerinin her köşesinde yer aldığı bu parkta geçirilen ailece bir gün, hayranlara unutulmaz anılarla dolu bir zaman dilimi sunuyor.

Kızgın Kuşlar Beyaz Perdede!

2009 yılında Angry Birds oyunu mobil cihazlarımıza girdiğinden beri 3 milyondan fazla defa yüklendi. Şimdi ise bu kızgın kuşlar küçücük telefon ekranlarımızdan çok daha büyük bir ekrana uçuyorlar: Sinema!

Angry Birds filmi Sony Pictures ve Rovio Entertainment işbirliği ile 20 Mayıs 2016’da vizyona girecek. Yeşil domuzcuklarla kızgın kuşların savaşı beyaz perdede de devam edecek. Hollywood’un bu savaşı canlandırmada başarılı olacağına ise kesin gözle bakılıyor.

Angry Birds 2, 30 Milyon İndirmeye Ulaştı

Akıllı cihazlar ve bilgisayarlarla oynanan tüm zamanların en popüler oyunlarından Angry Birds, ikinci oyunu olarak piyasaya çıktığından bu güne tam 30 milyon indirme rakamına ulaştı. Bu rakama sadece 2 hafta içinde ulaşıldığını da ekleyelim.

İlk 2 hafta içerisinde 20 milyon olarak kaydedilen rakam, hesaplara Çin’in de eklenmesi ve sadece Çin’den 10 milyon’luk bir katılım olması ile 30 milyona ulaşmış oldu.

Oyunun sahibi olan Rovio Entertainment bu başarı ile ilgili olarak “Angry Birds 2 yolculuğu için müthiş bir başlangıç oldu” ifadelerini kullanırken Piggy Adası’ndaki maceranın henüz yeni başladığını ve birçok sürprize gebe olduğunu da sözlerine ekledi.

Angry Birds’ün yeni oyununda 9 bölüm ve 200 seviye yer alıyor.

Angry Birds 2 : Arena’ya Adım At!

Angry Birds 2’nin yeni güncellemesinden haberiniz var mı? Angry Birds 2’ye çok eğlenceli bir güncelleme geldi: Arena!

Oyunu yükledikten sonra Arena butonuna tıklamanız yeterli. Arena güncellemesinin oyunda aktif olması için 25.bölüme gelmiş olmanız gerekiyor. Burada domuzcuklara patronun kim olduğunu gösterebilirsiniz!

Arena mücadelesi bitmek bilmeyen dev bir bölüm halinde karşımıza çıkıyor. Bir domuzcuk dalgasını temizledikten sonra sürekli olarak yeni bir dalga ile karşılaşıyorsunuz. Temeldeki amacınız ise olabildiğince fazla domuzcukta kurtulmak. Mücadele sonrasında her gün farklı bir kuşa ait bir kuş tüyü kazanma şansı elde ediyorsunuz. Bu tüyleri de tecrübe puanları gibi düşünebilirsiniz. Yeterince tüy kazandığınız zaman kuşlarınız daha da gelişecekler. Kuşlar geliştikçe de yeni liglere geçeceksiniz.

Angry Birds Space Solar System

Angry Birds mobil oyunları sevenlerine müjde!

Angry Birds Space mobil oyununa, hayranlarını sevindirecek yeni bir güncelleme geldi. Türkçe’ye Güneş Sistemi olarak çevrilebilecek Solar System güncellemesi oldukça eğlenceli faktörler içeriyor. Güncellemenin içerisinde 15 adet yeni bölüm ve bu bölümlerin içerisinde yeni ve farklı gezegenler yer alıyor. Oyunun bu yeni bölümleri ile gerçek NASA uzmanlarından Güneş Sistemi ile ilgili yeni bilgiler öğrenilebiliyor ve uzayla ilgili ilginç faktörler keşfediliyor. Yeni 15 bölüme oyun içerisinden ulaşılabiliyor ve oyunun ilk bölümü Merkür gezegeni ile başlıyor.

Kızgın Kuşlar ve Kötü Domuzcuklar Minecraft’ta

Her hafta angrbirds.com adresine koyulan “fan art” çalışmaları ilgi çekiyor. Aralarından beğenilenler Angry Birds’ün blog sayfalarında paylaşılıyor. Bizimde dikkatimizi çeken bir çalışma oldu ve onuda sizinle paylaşmak istedik. Fan art çalışması: Kızgın Kuşların ve ezeli düşmanları olan kötü domuzcukları, Minecraft dünyasında buluşturma düşüncesi.

Minecraft oyununu bilmeyen yoktur heralde. Bilmeyen varsa da kısaca açıklayayım. Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyundur. Sadece 1 hafta süre içerisinde hazırlanan Minecraft kısa süre içerisinde dikkatleri üzerinde topladı. Oyunda, yaratıcılığımızı kullanarak hayatta kalma mücadelesi veriyoruz. Yakaladığı başarı sonrası Microsoft tarafından 2,5 milyar $ gibi yüksek bir bedelle satın alındı. Bir çok platformda oynanabilen Minecraft’ın özellikle bilgisayar üzerinde oynanabilen farklı modları vardır. Minecraft gibi Angry Birds’ün başarısı da ortada. Fan art’ı hazırlayan arkadaşımız bu farklı mod özelliğini düşünmüş ve Angry Birds’ün Minecraft’a uygun çizimlerini paylaşmış.

Angry Birds’ün Minecraft’a uyarlamak kesinlikle güzel bir düşünce, biz beğendik, bakalım sizler de beğenecek misiniz?

Angry Birds Star Wars Oyuncakları

Dünyanın en çok indirilen mobil oyunu Angry Birds ile dünyanın en kült sinema film serilerinden Star Wars’un bir araya gelişi hayranlarını oldukça mutlu etmişti. Bu birleşimin Hasbro tarafından piyasaya sunulan figür oyuncakları ve oyun seti ise büyük bir ilgi ile karşılandı.

Angry Birds Star Wars İkili Figür paketinin içerisinden Telepods özellikli 2 figür ve 1 Telepods tarayıcı çıkıyor. Bu tarayıcı sayesinde mobil cihaza paketten çıkan karakterler entegre edilebiliyor ve mobil oyunda bu karakterlerle oynanabiliyor. Angry Birds Star Wars Oyun Seti’nde ise paket içerisinden çıkan bloklar ve figürler ile oyun alanı kuruluyor ve Angry Birds oyunu masanın üzerinde oynanabiliyor. Paket içerisinde 2 figür, 6 blok, Telepods tarayıcı ve ışın kılıcı biçiminde bir fırlatıcı var.

Angry Birds Go Oyuncakları

Kızgın kuşlarla domuzcukların şimdi de pistte kozlarını paylaştıkları Angry Birds Go, Angry Birds oyun serisi içerisinde en çok indirilen oyunlardan biri oldu. Angry Birds Go oyununun fiziksel olarak yanımızda olabilmesi için de Hasbro tarafından figürlerinin raflarda yer alması gecikmedi. Angry Birds Go figür oyuncakları tekli, ikili ve beşli paketler halinde bulunuyor. Aynı zamanda fırlatıcı ve yarış seti olmak üzere oyun setleri de mevcut.

Angry Birds Sinema Filmi ile Hayranlarının Karşısına Çıkıyor

Kızgın Kuşlar yani “Angry Birds” sinema filmi ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. Rovio Entertainment tarafından yapılan Angry Birds mobil oyunu 2009 Aralık ayında iOS platformlarında satışa çıktı. Müthiş bir patlama yapan Kızgın Kuşlar, 9 ay içerisinde 12 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Daha sonraları diğer işletim sistemlerinde olan Android, Symbian ve Windows Phone için uygun olan versiyonlarını satışa çıkardı. Bu platformlarda da yaşadığı başarı sonrası mobil oyun sektöründe bilinen firmalar arasına girdi. Elde edilen bilgilere göre, 4 yıl içerisinde Rovio’nun çıkardığı çeşitli Angry Birds oyunları 2 milyar adet indirme gerçekleştirdi.

Daha sonraları şirket, başarısını ilerletmek için bilgisayar ve konsol oyun sektörüne giriş yaptı. Xbox 360 ve Playstation 3 gibi konsol oyun firmalarına özel 3 adet oyun tasarladı. Ayrıca Rovio, “Angry Birds Toons” ve “Piggy Tales” adlı 2 tane animasyon dizisinin çekimini yaptı. Özellikle “Angry Birds: Star Wars” ve “Angry Birds: Transformers” oyunları ile Star Wars ve Transformers hayranlarını sevindirdi. Bu dijital medyadaki başarısını fiziksel olarak da yakalamak isteyen Rovio, Angry Birds’ün lisanslı ürünlerini satışa çıkardı. Angry Birds karakter pelüş oyuncakları, Angry Birds figür oyuncakları, Angry Birds oyun seti, Angry Birds anahtarlıklar, Angry Birds kırtasiye setleri, Angry Birds parti malzemeleri gibi ürünler sevilen Kızgın Kuşlar’ın karakterleri ile sevenlerini buluşturdu.

Yazımın başında da belirtmiş olduğum gibi “Angry Birds” ün sinema filmi geliyor. Rovio Entertainment şirketi müjdeli bir haber ile Kızgın Kuşların sinema filminin çıkacağını duyurmuştu. Filmin yapımcılığını “Sony Pictures” üstlenicek. “Sony Pictures” tarafından yayınlanmış bir fragman yok ancak oyunlarında yakaladığı hayran kitlesini hayal kırıklığına uğratmayacağı kesin gözüyle bakılıyor. Kızgın Kuşların sevilen karakterlerinde Red, Chuck, Bomb, Matilda ve Mighty Eagle düşmanlarını yenmeye çalışacak. Minion Pigs ve Chef Pig’in Kızgın Kuşlar karşısında neler yapacağını göreceğiz. Merakla beklenen “Angry Birds” filmi ülkemizde 3D seçeneği ile 13 Mayıs 2016 tarihinde gösterime girecek. Film öncesi ve sonrasında Angry Birds lisanslı ürünlerine olan ilginin daha da artması bekleniyor.