Angry Birds Oyuncakları İle Sınırsız Eğlence

Angry Birds oyuncaklarını kızgın kuşlar yapan domuzlardır. Çünkü bu domuzlar Angry Birds yumurtalarını çalmıştır ve bu durum kuşları bir hayli kızdırmıştır. Angry Birds’ler yumurtalarını geri almak için domuzları yok etmeye başlarlar ve böylece oyun macerası da başlamış olur.

Bu oyun temasıyla hayatımıza giren Angry Birds oyuncakları her ne kadar kızgın imajlı olsalar dahi rengarenk modelleriyle oldukça sempatik durmaktadırlar. Angry Birds kuşları renkleri ve çeşitlerine göre şöyledir;

Red : Küçük Kırmızı Kuş
Chuck : Sarı Kuş
Blues : Mavi Kuş
Matilda: Beyaz Kuş
Bomb : Siyah Kuş
Bubbles : Turuncu Kuş
Hal : Büyük Gagalı Yeşil Kuş
Terence : Büyük Kırmızı Kuş
Stella : Pembe Kuş

Angry Birds oyuncakları arasında peluş, hedef oyunu, yakalama oyunu, kızma birader, fırlatıcı, Transformers, Star Wars, Star Wars Power, sesli Angry Birds, kutu oyunu gibi oyuncak türleri vardır. Angry Birds oyuncaklarının çocuklar tarafından çok sevilmesi, bu kuşların okul araç gereçlerinde de tercih edilmesini sağlamaktadır. Angry Birds kalemlik, Angry Birds okul ve besleme çantası, Angry Birds El Feneri, Angry Birds peluş anahtarlık gibi.

Angry Birds oyuncak türlerini tanıyalım:

Angry Birds Peluş Oyuncaklar
Kırmızı, mavi, yeşil, pembe, siyah, beyaz, turuncu gibi renklerde bulunan yumuşak tüylü Angry Birds oyuncaklardır. Büyük küçük her ebatta Angry Birds peluş oyuncakları bulabilirsiniz. Araba ve ev camına tutturulabilen veya anahtarlıkta kullanabileceğiniz Angry Birds peluş modelleri de vardır.

Angry Birds Star Wars-Transformers
Star Wars ve Transformes oyuncak karakteriyle bir araya getirilen Angry Birds oyuncak modelleridir.

Sesli Angry Birds Oyuncaklar
Üzerinde bulunan özel tuş sayesinde dokunulduğunda Angry Birds’lere özel sesler çıkaran oyuncak modelidir.

Angry Birds’ün Yeni Sürprizi: Lego Angry Birds!

Finlandiyalı oyun devi Rovio Lego severleri mutlu edecek müthiş bir lisans anlaşmasını ilan etti. 2016 yılında Angry Birds sinema filmi ile birlikte, Lego Angry Birds temalı oyun setleri hayranları ile buluşacak.

Angry Birds 2010 yılından beri mobil platformlarda oynanan en popüler oyun. Lisanslı ürünleri ile birlikte Angry Birds dünyası günümüzde iyice büyüdü. Angry Birds sinema filmi Temmuz 2016’da vizyona gireceğinden, hayranları Lego Angry Birds oyuncaklarının 2016 Mart ya da Nisan ayında raflarda yer almasını bekliyor. Firmalar tarafından henüz orijinal bir görsel yayınlanmadı. Hayranları ise hayallerini internet ortamında yayınlamaya başladılar bile.

Angry Birds Hakkında Bazı Bilgiler

Angry Birds mobil oyunu, dünya çapında en popüler dijital oyun oluşunu sürdürüyor. Angry Birds, hem eğlenceli, hem giderek zorlaşan yapısı ile oyun severleri kendisine bağlamaya devam ediyor. Angry Birds bu şekilde kendi ismini sağlamlaştırırken, dijital oyun sektörüne de canlılık katıyor. Oyunun keyifli olmasının yanı sıra grafik tasarımının başarılı olması ve eğlenceli ses efektleri de oyun severler tarafından büyük beğeni ile karşılanıyor.

Oyunun sürekli güncellenmesi, özellikle de Angry Birds Star Wars gibi büyük birlikteliklere imza atması her kitleden oyuncuyu kendisine bağlıyor. IOS, Android, Symbian, PSP, Windows Phone ve Facebook gibi birçok platformda da oynanabilmesi oyuncuların kitlesini genişletiyor. Oyunun, daha fazla seviye için ücretli sürümleri de bulunuyor.

Angry Birds oyunu dijitaldeki bu başarısının sonrasında fiziksel olarak da hayranlarının yanında bulunmaya başladı. Angry Birds pelüş oyuncakları, Angry Birds anahtarlıkları, yastıkları, nevresim ve kırtasiye setleri yetişkin ve çocukların dünyasında yer aldı. Oyun kendini geliştirmeye devam ettikçe, lisanslı ürünleri de daha fazla ilgiyle karşılanacağa benziyor.

Angry Birds Sinema Filmi

2.8 milyonu aşan yüklenme sayısı ile Angry Birds, dünya üzerinde en çok yüklenmiş olan oyun olma özelliğini kutlamaya devam ediyor. Sinirli kuşlarla domuzcukların amansız mücadelesini konu alan bu oyun sürekli güncelleniyor olma özelliği ile üzerinde ilgili kaybetmemeyi başarıyor. Yılbaşı dönemi, farklı mevsimler, Star Wars gibi farklı temalarla sürekli güncellenen oyun kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor.

2016 yılı Mayıs ayında Angry Birds ilk kez sinemada hayranları ile buluşacak. Filmin büyük bir ilgi göreceği bekleniyor. Böylelikle bir oyun olarak karşımıza çıkan Angry Birds, lisanslı ürünleri ve internetteki çizgi dizi videoları sonrasında şimdi de sinema ekranlarında bizlerle oluyor.

Angry Birds Transformers Oyuncakları

Rovio Mobile firması tarafından geliştirilen Angry Birds, ilk sürümü olan Seasons’ın hemen ardından milyonlarca indirme sayısına ulaşarak mobil aygıt kullanıcılarının en çok oynadığı oyunlar arasına girdi. Oyunun popüler olmaya başlamasının arından önceleri birkaç küçük figür oyuncağı piyasaya süren Rovio firması, devam niteliği taşıyan Rio ve Chrome gibi oyunların ardından dev anlaşmalara imza attı.

Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının favori oyunlarından olan Angry Birds oyuncaklarıyla çocuk yetişkin demeden herkes tarafından satın alındı. Bugün hala öfkeli kuşların en fazla sevilen sürümlerinden olan Angry Birds Star Wars’ın figür ve peluş oyuncaklarıyla tüm bu ürünlerin en fazla satılanları arasında yer alıyor.

Angry Birds Star Wars sürümünden sonra kısa süreli bir bocalama yaşayan ve ardından piyasaya çıkan Yıldız Savaşları 2 sürümüyle tekrar gönüllerde taht kuran öfkeli kuşlar, Go ve Stella gibi yeni oyunlarıyla büyük hayal kırıklığı yaşattı. Rovio Mobile tüm uğraşlarına karşın Stella, Epic ve Go gibi sürümlerin tutmasını sağlamadığından çözümü, şansını bu kez de Transformers ile denemekte buldu. Angry Birds Transformers sürümü beklenen büyük başarıyı yakalarken dünya çapında milyonlarcası satan oyuncakların arasına hemen bu dönüşüm geçiren robot kuş ve domuzcuklar da katıldı.

Arabalara, tanklara, uçaklara, kamyonlara dönüşen Transformers öfkeli kuşlarının oyuncakları pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’deki Angry Birds meraklıları tarafından da yoğun talep görüyor. Oyundaki gibi dönüşüm geçiren Angry Birds figür oyuncakları popüler olmasına rağmen bu robot kuşların peluştan yapılan anahtarlıkları da bir hayli fazla satılıyor.

Angry Birds Oyuncaklarının Yeni Gözdesi

angry-birds-transformers-oyuncakMobil dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan Angry Birds, Seasons sürümüyle yakaladığı başarıyı dünya çapında milyonlarca hayranı olan Star Wars oyunuyla sürdürmüştü. Oyunun 1,5 milyardan fazla indirilmesini sağlayan Star Wars sürümünden sonra yeni oyunlar piyasaya süren Rovio Mobile firması istediği başarıyı bir türlü yakalayamadığından, son çare olarak Angry Birds Star Wars 2’yi çıkarttı. Kısa sürede yeni oyundaki karakterlerin oyuncakları yok satmaya başlarken oyun da eski popülerliğine yeniden kavuştu. Bugünlerde Angry Birds oyuncaklarının en popüleriyse oyunun son sürümü olan, Angry Birds Transformers oyuncakları.

Star Wars dünyasına giren öfkeli kuşlar yeni oyunla son filmiyle beyaz perdede rekorlar kıran Transformers karakterlerine meydan okuyor. Domuzcuk adasının altını üstüne getiren robotlara karşı savaş veren öfkeli kuşlar, bu yeni sürümde karşımıza yaratık robotlar olarak çıkıyor. Yumurtaları domuzcuk adasındaki robot saldırısından kurtarmak üzere yola çıkan öfkeli kuşlar, her zamanki gibi çılgın görünüme sahip robotlar olarak kıyasıya rekabete girişmekte gecikmiyor. Adadaki ezeli düşmanları Decepti-domuzcuklarla savaşan robot Angry Birds, yeni oyunda da her zamanki eğlence ve macerayı vaat ediyor.

Sapanın yerine doğrudan imha etmek için tasarlanan silahların kullanıldığı ve arabalardan tanklara her şeyin robotlara dönüştüğü oyunun oyuncakları da şimdiden yoğun ilgi görüyor. Angry Birds Transformers oyuncak fiyatları şimdi daha da uygun seviyelere indiğinden, bu popüler karakterlerin oyuncak ve aksesuarlarına makul bir harcamayla sahip olabilirsiniz. Tank, kamyon, araba gibi araçlara dönüşen bu oyuncaklar istendiğinde oyundaki öfkeli kuşlara da dönüşebiliyor.

Bu Angry Birds Çantaları Çok Moda

angry-birds-postaci-cantasi-modelleriBasit bir mobil oyun olarak ortaya çıkan ve oyunun yapımcısı Rovio firmasını bile şaşırtacak kadar kısa sürede dijital bir fenomene dönüşen Angry Birds, oyundaki karakterlerin yer aldığı birbirinden eğlenceli oyuncaklarıyla sektörde tam manasıyla bomba etkisi yarattı. Oyuncak sektörünü sallayan Angry Birds oyuncakları o kadar fazla ilgi gördü ki, bu ürünleri çocuklardan çok oyunun asıl meraklısı olan yetişkinler satın alır hale geldi. Kendine özgü bir moda tarzı oluşturan oyun Angry Birds çantaları, şapkaları ve tişörtleriyle popülerliğini bambaşka bir çizgiye taşımış durumda. Tabi bu popülerlikte oyunun, daha da büyük bir fenomen olan Star Wars ile güç birliği yapmasının etkisi çok büyük…

Angry Birds sırt çantası ve okul çantaları önce çocukların sırtında görülürken artık tablet ve akıllı telefon sahibi her yaştan oyun meraklısının sırtında, öfkeli kuşların yer aldığı rengarenk çanta modellerine rastlanıyor. Angry Birds postacı çantası ise bu popüler mobil oyunun son zamanlardaki en popüler aksesuarlarından. Oyunun klasik sürümündeki renkli kuşların yer aldığı postacı çantalarından Angry Birds Star War sürümündeki Jedi kuş ve Sith domuzcukların kullanıldığı çanta tasarımlarına kadar artık oyun meraklılarının satın alabileceği yüzlerce farklı model bulunuyor.

Sinema dünyasının popüler ismi olmayı bir kenara bırakarak, neredeyse son 40 yıla damgasını vuran bir efsaneye dönüşen Star Wars karakterleriyle Angry Birds’te karşılaşan mobil cihaz kullanıcıları kısa sürede oyunun bu yepyeni sürümünü çılgınlar gibi indirmeye başladı. Angry Birds Star Wars sürümü 2 milyara yakın indirmeyle rekoru zorlarken oyun karakterleriyle süslenen çantalar da ABD başka olmak üzere, dünyanın dört bir yanında moda haline geldi. Ülkemizde hala pek çok modeli bulunan bu çantaların hala en çok satanları Angry Birds postacı çantaları olmayı sürdürüyor.

Öfkeli Kuşların Rengarenk Figür Oyuncakları

angry-birds-figurleriMilyonları tablet ve akıllı telefon başına kilitleyen Angry Birds, 1,5 milyardan fazla indirme sayısıyla en çok oynanan mobil oyunlarının başında geliyor. Bu kadar fazla mobil cihaz kullanıcısının oynadığı oyunun peluş oyuncaklarıysa en az oyunun kendisi kadar popüler hale gelmiş durumda. Her renkten öfkeli kuşun yanı sıra hain domuzcukların figürlerinin de bulunduğu Angry Birds peluş oyuncaklar çocuklardan yoğun ilgi görse de, uzmanlar 2 yaşın altındaki çocuklar için bu tip peluş malzemeli ürünlerin pek de uygun bir tercih olmayacağını söylüyor. Peluş ürünlerin en popülerinden olan Angry Birds oyuncaklarının mutlaka CE sertifikalı üreticilerin, lisanslı ürünleri olduğundan emin olunmalıdır.

Angry Birds anahtarlıklardan yastıklarına artık pek çok ürün bulunurken son zamanlarda lisanslı figürler de yoğun ilgi görüyor. Her boyutta olabilen Angry Birds figürleri oyunun tüm sürümlerindeki yüzün üzerinde öfkeli kuş ve domuzcuk modellerine ek olarak Star Wars sürümündeki karakterleri de içeriyor. Öfkeli kuşların dünya çapında tanınmasını sağlayan Angry Birds Star Wars oyunundaki popüler karakterler oyunun figür oyuncaklarının da en fazla satanları. Obi Wan, Anakin, Darth Vader, Luke, Yoda gibi Angry Birds figürlerine artık ülkemizde de çok makul fiyatlarla ve internet üzerinden birkaç tıkla sahip olunabiliyor.

Hain domuzcuklarla olan rekabeti hiçbir zaman sona ermeyen öfkeli kuşların yeni oyunları çıktıkça, bu oyunlardaki karakterin yeni oyuncakları da kısa sürede oyuncak mağazalarında boy gösteriyor. Lisanslı ürünlerin fiyatları da artık çok makul seviyelere indiğinden, birkaç lira için üretiminde hangi malzemelerin kullanıldığı bilinmeyen korsan Angry Birds oyuncaklarını almaya artık hiç gerek yok.

Mobil Eğlence Olmaktan Çıkan Angry Birds

angry-birds-figurleriMobil dünyanın eğlenceli karakterleri olan Angry Birds önce akıllı telefon ve tabletlerin sonrasında oyuncak sektörünün en popüler isimlerinden biri oldu. Mobil dünyanın efsanesi olan Angry Birds Star Wars sürümünden sonra piyasaya sürülen oyuncakları milyonlar tarafından satın alındı ve hala da özellikle internet üzerinden satın alınmaya devam ediliyor. Angry Birds Star Wars oyuncakları ile yakaladığı başarıyı Transformers ürünleriyle sürdüren Angry Birds mobil dünyanın en fazla indirilen oyunlarından biri olarak kısa sürede büyük şöhrete sahip oldu. Angry Birds Space ile uzaya çıkan öfkeli kuşlar son adım olarak Star Wars ile anlaşma imzaladı ve bu ortaklık şüphesiz oyunun kısa sürede 1,5 milyar indirme sayısını geçmesindeki dönüm noktası oldu.

Angry Birds Star Wars oyuncakları artık kendine özgü bir oyuncak kategorisi olarak tek bir cümleyle tamamından bahsedilemeyecek kadar çok ürün alternatifine sahip. Lisanslı ürünlerle sayısız seçenek sunan firmalar durmaksızın çalışarak yepyeni Angry Birds doğum günü süsleri, yastıklar, aydınlatma armatürleri, halılar, figürler, aksesuarlar tasarımlıyor. Evlerde artık sadece çocuk odalarında rastlanmayan bu Angry Birds ürünleri, ofis masalarının üstünü süsleyen figürlerden bilgisayar aksesuarlarına kadar iş hayatına bile karşımıza çıkıyor. Pastacılar bile bu yoğun ilgiyi kazanca dönüştürmek için çocuklara özel doğum günü pastaları yapıyor ve pastaları öfkeli kuşların eğlenceli figürleriyle süslüyor.

Star Wars sürümü de dahil tüm öfkeli kuşların ve hain domuzcukların eğlenceli tasarımlarıyla dikkat çeken Angry Birds yastıkları da oyunun en çok ilgi gören ürünleri arasında. Karesinden üçgenine, peluş malzemesiyle yumuşak bir dokunuş sunan yuvarlaklarından sırt minderlerine kadar Angry Birds karakterlerinin yer aldığı onlarca farklı yastık tasarımı bulunuyor. Tabi bu aksesuar ürünlerinin arasına sürekli yenileri katılırken oyuncak üreticileri de boş durmuyor ve piyasaya her ay yepyeni Angry Birds oyuncakları çıkarıyor.

Öfkeli Kuşlar Her Yerde

angry-birds-oyuncaklariÖfkeli kuşların hain domuzlara karşı verdiği mücadele yani Angry Birds oyunu, birkaç yıl içinde milyarlarca kez indirilen ve dünyanın en popüler mobil eğlencelerinden biri oldu. Artık akıllı telefonu olan olmayan, çocuk yetişkin herkesin tanıdığı bu öfkeli kuşlar aksesuar ürünleri ve oyuncaklarıyla hayatımızın her anında bizlerle birlikte. Televizyon izlerken belimize koyduğumuz Angry Birds yastıkları, ofislerde masa üstünü süslemek için kullandığımız Angry Birds figürleri, çocuklarımızın defter kitaplarını koyduğu Angry Birds çantaları derken bu mobil eğlence kendi giyim ve dekorasyon modasını çoktan inşa etti. Artık anaokuluna giden miniklerden yetişkinlere, oyunun her yaştan fanatiğinde bu öfkeli kuşların birbirinden farklı aksesuarları var.

Angry Birds ürünleri arasında makul fiyatları ve her yaşa hitap etmesi sebebiyle en fazla satılanların başında anahtarlıklar geliyor. Plastik veya peluş malzemeden yapılan, öfkeli kuşların tamamının bulunduğu bu Angry Birds anahtarlıkları arasında tabi ki hain domuzcukların ürünleri de bulunuyor. Angry Birds yastıkları ise ev ve işyerlerinin daha sevimli bir görünüm kazanmasını sağlayan dekorasyon ürünleri olarak oldukça fazla satılan diğer ürünler. Bu yastıklar arasında koltuk ve kanepe üstlerine yerleştirilenlerin yanı sıra yatak yastığı olarak kullanılan ve özellikle çocukların hevesle satın alınmasını istediği yastıklar da bulunuyor.

Folyo balonlardan doğum günü ve partilerde kullanılan külah şapkalara, kaynana dillerinden tabaklara, masa örtülerinden çarşaf takımlarına, kalem kutularından okul ve postacı çantalarına kadar Angry Birds temalı ürünler artık oyuncak mağazaları dışında da hemen her yerde satılıyor. Tabi matara, beslenme çantası veya yastık gibi ürünlerde sağlıklı kullanım da önemli olduğundan her yerde satılan ürünlerini değil, lisanslı Angry Birds ürünlerini satın almak gerekiyor.