Angry Birds Star Wars Oyuncakları

Dünyanın en çok indirilen mobil oyunu Angry Birds ile dünyanın en kült sinema film serilerinden Star Wars’un bir araya gelişi hayranlarını oldukça mutlu etmişti. Bu birleşimin Hasbro tarafından piyasaya sunulan figür oyuncakları ve oyun seti ise büyük bir ilgi ile karşılandı.

Angry Birds Star Wars İkili Figür paketinin içerisinden Telepods özellikli 2 figür ve 1 Telepods tarayıcı çıkıyor. Bu tarayıcı sayesinde mobil cihaza paketten çıkan karakterler entegre edilebiliyor ve mobil oyunda bu karakterlerle oynanabiliyor. Angry Birds Star Wars Oyun Seti’nde ise paket içerisinden çıkan bloklar ve figürler ile oyun alanı kuruluyor ve Angry Birds oyunu masanın üzerinde oynanabiliyor. Paket içerisinde 2 figür, 6 blok, Telepods tarayıcı ve ışın kılıcı biçiminde bir fırlatıcı var.

Angry Birds Go Oyuncakları

Kızgın kuşlarla domuzcukların şimdi de pistte kozlarını paylaştıkları Angry Birds Go, Angry Birds oyun serisi içerisinde en çok indirilen oyunlardan biri oldu. Angry Birds Go oyununun fiziksel olarak yanımızda olabilmesi için de Hasbro tarafından figürlerinin raflarda yer alması gecikmedi. Angry Birds Go figür oyuncakları tekli, ikili ve beşli paketler halinde bulunuyor. Aynı zamanda fırlatıcı ve yarış seti olmak üzere oyun setleri de mevcut.

Angry Birds Sinema Filmi ile Hayranlarının Karşısına Çıkıyor

Kızgın Kuşlar yani “Angry Birds” sinema filmi ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. Rovio Entertainment tarafından yapılan Angry Birds mobil oyunu 2009 Aralık ayında iOS platformlarında satışa çıktı. Müthiş bir patlama yapan Kızgın Kuşlar, 9 ay içerisinde 12 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Daha sonraları diğer işletim sistemlerinde olan Android, Symbian ve Windows Phone için uygun olan versiyonlarını satışa çıkardı. Bu platformlarda da yaşadığı başarı sonrası mobil oyun sektöründe bilinen firmalar arasına girdi. Elde edilen bilgilere göre, 4 yıl içerisinde Rovio’nun çıkardığı çeşitli Angry Birds oyunları 2 milyar adet indirme gerçekleştirdi.

Daha sonraları şirket, başarısını ilerletmek için bilgisayar ve konsol oyun sektörüne giriş yaptı. Xbox 360 ve Playstation 3 gibi konsol oyun firmalarına özel 3 adet oyun tasarladı. Ayrıca Rovio, “Angry Birds Toons” ve “Piggy Tales” adlı 2 tane animasyon dizisinin çekimini yaptı. Özellikle “Angry Birds: Star Wars” ve “Angry Birds: Transformers” oyunları ile Star Wars ve Transformers hayranlarını sevindirdi. Bu dijital medyadaki başarısını fiziksel olarak da yakalamak isteyen Rovio, Angry Birds’ün lisanslı ürünlerini satışa çıkardı. Angry Birds karakter pelüş oyuncakları, Angry Birds figür oyuncakları, Angry Birds oyun seti, Angry Birds anahtarlıklar, Angry Birds kırtasiye setleri, Angry Birds parti malzemeleri gibi ürünler sevilen Kızgın Kuşlar’ın karakterleri ile sevenlerini buluşturdu.

Yazımın başında da belirtmiş olduğum gibi “Angry Birds” ün sinema filmi geliyor. Rovio Entertainment şirketi müjdeli bir haber ile Kızgın Kuşların sinema filminin çıkacağını duyurmuştu. Filmin yapımcılığını “Sony Pictures” üstlenicek. “Sony Pictures” tarafından yayınlanmış bir fragman yok ancak oyunlarında yakaladığı hayran kitlesini hayal kırıklığına uğratmayacağı kesin gözüyle bakılıyor. Kızgın Kuşların sevilen karakterlerinde Red, Chuck, Bomb, Matilda ve Mighty Eagle düşmanlarını yenmeye çalışacak. Minion Pigs ve Chef Pig’in Kızgın Kuşlar karşısında neler yapacağını göreceğiz. Merakla beklenen “Angry Birds” filmi ülkemizde 3D seçeneği ile 13 Mayıs 2016 tarihinde gösterime girecek. Film öncesi ve sonrasında Angry Birds lisanslı ürünlerine olan ilginin daha da artması bekleniyor.

Angry Birds Oyuncakları İle Sınırsız Eğlence

Angry Birds oyuncaklarını kızgın kuşlar yapan domuzlardır. Çünkü bu domuzlar Angry Birds yumurtalarını çalmıştır ve bu durum kuşları bir hayli kızdırmıştır. Angry Birds’ler yumurtalarını geri almak için domuzları yok etmeye başlarlar ve böylece oyun macerası da başlamış olur.

Bu oyun temasıyla hayatımıza giren Angry Birds oyuncakları her ne kadar kızgın imajlı olsalar dahi rengarenk modelleriyle oldukça sempatik durmaktadırlar. Angry Birds kuşları renkleri ve çeşitlerine göre şöyledir;

Red : Küçük Kırmızı Kuş
Chuck : Sarı Kuş
Blues : Mavi Kuş
Matilda: Beyaz Kuş
Bomb : Siyah Kuş
Bubbles : Turuncu Kuş
Hal : Büyük Gagalı Yeşil Kuş
Terence : Büyük Kırmızı Kuş
Stella : Pembe Kuş

Angry Birds oyuncakları arasında peluş, hedef oyunu, yakalama oyunu, kızma birader, fırlatıcı, Transformers, Star Wars, Star Wars Power, sesli Angry Birds, kutu oyunu gibi oyuncak türleri vardır. Angry Birds oyuncaklarının çocuklar tarafından çok sevilmesi, bu kuşların okul araç gereçlerinde de tercih edilmesini sağlamaktadır. Angry Birds kalemlik, Angry Birds okul ve besleme çantası, Angry Birds El Feneri, Angry Birds peluş anahtarlık gibi.

Angry Birds oyuncak türlerini tanıyalım:

Angry Birds Peluş Oyuncaklar
Kırmızı, mavi, yeşil, pembe, siyah, beyaz, turuncu gibi renklerde bulunan yumuşak tüylü Angry Birds oyuncaklardır. Büyük küçük her ebatta Angry Birds peluş oyuncakları bulabilirsiniz. Araba ve ev camına tutturulabilen veya anahtarlıkta kullanabileceğiniz Angry Birds peluş modelleri de vardır.

Angry Birds Star Wars-Transformers
Star Wars ve Transformes oyuncak karakteriyle bir araya getirilen Angry Birds oyuncak modelleridir.

Sesli Angry Birds Oyuncaklar
Üzerinde bulunan özel tuş sayesinde dokunulduğunda Angry Birds’lere özel sesler çıkaran oyuncak modelidir.

Angry Birds’ün Yeni Sürprizi: Lego Angry Birds!

Finlandiyalı oyun devi Rovio Lego severleri mutlu edecek müthiş bir lisans anlaşmasını ilan etti. 2016 yılında Angry Birds sinema filmi ile birlikte, Lego Angry Birds temalı oyun setleri hayranları ile buluşacak.

Angry Birds 2010 yılından beri mobil platformlarda oynanan en popüler oyun. Lisanslı ürünleri ile birlikte Angry Birds dünyası günümüzde iyice büyüdü. Angry Birds sinema filmi Temmuz 2016’da vizyona gireceğinden, hayranları Lego Angry Birds oyuncaklarının 2016 Mart ya da Nisan ayında raflarda yer almasını bekliyor. Firmalar tarafından henüz orijinal bir görsel yayınlanmadı. Hayranları ise hayallerini internet ortamında yayınlamaya başladılar bile.

Angry Birds Hakkında Bazı Bilgiler

Angry Birds mobil oyunu, dünya çapında en popüler dijital oyun oluşunu sürdürüyor. Angry Birds, hem eğlenceli, hem giderek zorlaşan yapısı ile oyun severleri kendisine bağlamaya devam ediyor. Angry Birds bu şekilde kendi ismini sağlamlaştırırken, dijital oyun sektörüne de canlılık katıyor. Oyunun keyifli olmasının yanı sıra grafik tasarımının başarılı olması ve eğlenceli ses efektleri de oyun severler tarafından büyük beğeni ile karşılanıyor.

Oyunun sürekli güncellenmesi, özellikle de Angry Birds Star Wars gibi büyük birlikteliklere imza atması her kitleden oyuncuyu kendisine bağlıyor. IOS, Android, Symbian, PSP, Windows Phone ve Facebook gibi birçok platformda da oynanabilmesi oyuncuların kitlesini genişletiyor. Oyunun, daha fazla seviye için ücretli sürümleri de bulunuyor.

Angry Birds oyunu dijitaldeki bu başarısının sonrasında fiziksel olarak da hayranlarının yanında bulunmaya başladı. Angry Birds pelüş oyuncakları, Angry Birds anahtarlıkları, yastıkları, nevresim ve kırtasiye setleri yetişkin ve çocukların dünyasında yer aldı. Oyun kendini geliştirmeye devam ettikçe, lisanslı ürünleri de daha fazla ilgiyle karşılanacağa benziyor.

Angry Birds Sinema Filmi

2.8 milyonu aşan yüklenme sayısı ile Angry Birds, dünya üzerinde en çok yüklenmiş olan oyun olma özelliğini kutlamaya devam ediyor. Sinirli kuşlarla domuzcukların amansız mücadelesini konu alan bu oyun sürekli güncelleniyor olma özelliği ile üzerinde ilgili kaybetmemeyi başarıyor. Yılbaşı dönemi, farklı mevsimler, Star Wars gibi farklı temalarla sürekli güncellenen oyun kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor.

2016 yılı Mayıs ayında Angry Birds ilk kez sinemada hayranları ile buluşacak. Filmin büyük bir ilgi göreceği bekleniyor. Böylelikle bir oyun olarak karşımıza çıkan Angry Birds, lisanslı ürünleri ve internetteki çizgi dizi videoları sonrasında şimdi de sinema ekranlarında bizlerle oluyor.

Angry Birds Transformers Oyuncakları

Rovio Mobile firması tarafından geliştirilen Angry Birds, ilk sürümü olan Seasons’ın hemen ardından milyonlarca indirme sayısına ulaşarak mobil aygıt kullanıcılarının en çok oynadığı oyunlar arasına girdi. Oyunun popüler olmaya başlamasının arından önceleri birkaç küçük figür oyuncağı piyasaya süren Rovio firması, devam niteliği taşıyan Rio ve Chrome gibi oyunların ardından dev anlaşmalara imza attı.

Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının favori oyunlarından olan Angry Birds oyuncaklarıyla çocuk yetişkin demeden herkes tarafından satın alındı. Bugün hala öfkeli kuşların en fazla sevilen sürümlerinden olan Angry Birds Star Wars’ın figür ve peluş oyuncaklarıyla tüm bu ürünlerin en fazla satılanları arasında yer alıyor.

Angry Birds Star Wars sürümünden sonra kısa süreli bir bocalama yaşayan ve ardından piyasaya çıkan Yıldız Savaşları 2 sürümüyle tekrar gönüllerde taht kuran öfkeli kuşlar, Go ve Stella gibi yeni oyunlarıyla büyük hayal kırıklığı yaşattı. Rovio Mobile tüm uğraşlarına karşın Stella, Epic ve Go gibi sürümlerin tutmasını sağlamadığından çözümü, şansını bu kez de Transformers ile denemekte buldu. Angry Birds Transformers sürümü beklenen büyük başarıyı yakalarken dünya çapında milyonlarcası satan oyuncakların arasına hemen bu dönüşüm geçiren robot kuş ve domuzcuklar da katıldı.

Arabalara, tanklara, uçaklara, kamyonlara dönüşen Transformers öfkeli kuşlarının oyuncakları pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’deki Angry Birds meraklıları tarafından da yoğun talep görüyor. Oyundaki gibi dönüşüm geçiren Angry Birds figür oyuncakları popüler olmasına rağmen bu robot kuşların peluştan yapılan anahtarlıkları da bir hayli fazla satılıyor.

Angry Birds Oyuncaklarının Yeni Gözdesi

angry-birds-transformers-oyuncakMobil dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan Angry Birds, Seasons sürümüyle yakaladığı başarıyı dünya çapında milyonlarca hayranı olan Star Wars oyunuyla sürdürmüştü. Oyunun 1,5 milyardan fazla indirilmesini sağlayan Star Wars sürümünden sonra yeni oyunlar piyasaya süren Rovio Mobile firması istediği başarıyı bir türlü yakalayamadığından, son çare olarak Angry Birds Star Wars 2’yi çıkarttı. Kısa sürede yeni oyundaki karakterlerin oyuncakları yok satmaya başlarken oyun da eski popülerliğine yeniden kavuştu. Bugünlerde Angry Birds oyuncaklarının en popüleriyse oyunun son sürümü olan, Angry Birds Transformers oyuncakları.

Star Wars dünyasına giren öfkeli kuşlar yeni oyunla son filmiyle beyaz perdede rekorlar kıran Transformers karakterlerine meydan okuyor. Domuzcuk adasının altını üstüne getiren robotlara karşı savaş veren öfkeli kuşlar, bu yeni sürümde karşımıza yaratık robotlar olarak çıkıyor. Yumurtaları domuzcuk adasındaki robot saldırısından kurtarmak üzere yola çıkan öfkeli kuşlar, her zamanki gibi çılgın görünüme sahip robotlar olarak kıyasıya rekabete girişmekte gecikmiyor. Adadaki ezeli düşmanları Decepti-domuzcuklarla savaşan robot Angry Birds, yeni oyunda da her zamanki eğlence ve macerayı vaat ediyor.

Sapanın yerine doğrudan imha etmek için tasarlanan silahların kullanıldığı ve arabalardan tanklara her şeyin robotlara dönüştüğü oyunun oyuncakları da şimdiden yoğun ilgi görüyor. Angry Birds Transformers oyuncak fiyatları şimdi daha da uygun seviyelere indiğinden, bu popüler karakterlerin oyuncak ve aksesuarlarına makul bir harcamayla sahip olabilirsiniz. Tank, kamyon, araba gibi araçlara dönüşen bu oyuncaklar istendiğinde oyundaki öfkeli kuşlara da dönüşebiliyor.

Bu Angry Birds Çantaları Çok Moda

angry-birds-postaci-cantasi-modelleriBasit bir mobil oyun olarak ortaya çıkan ve oyunun yapımcısı Rovio firmasını bile şaşırtacak kadar kısa sürede dijital bir fenomene dönüşen Angry Birds, oyundaki karakterlerin yer aldığı birbirinden eğlenceli oyuncaklarıyla sektörde tam manasıyla bomba etkisi yarattı. Oyuncak sektörünü sallayan Angry Birds oyuncakları o kadar fazla ilgi gördü ki, bu ürünleri çocuklardan çok oyunun asıl meraklısı olan yetişkinler satın alır hale geldi. Kendine özgü bir moda tarzı oluşturan oyun Angry Birds çantaları, şapkaları ve tişörtleriyle popülerliğini bambaşka bir çizgiye taşımış durumda. Tabi bu popülerlikte oyunun, daha da büyük bir fenomen olan Star Wars ile güç birliği yapmasının etkisi çok büyük…

Angry Birds sırt çantası ve okul çantaları önce çocukların sırtında görülürken artık tablet ve akıllı telefon sahibi her yaştan oyun meraklısının sırtında, öfkeli kuşların yer aldığı rengarenk çanta modellerine rastlanıyor. Angry Birds postacı çantası ise bu popüler mobil oyunun son zamanlardaki en popüler aksesuarlarından. Oyunun klasik sürümündeki renkli kuşların yer aldığı postacı çantalarından Angry Birds Star War sürümündeki Jedi kuş ve Sith domuzcukların kullanıldığı çanta tasarımlarına kadar artık oyun meraklılarının satın alabileceği yüzlerce farklı model bulunuyor.

Sinema dünyasının popüler ismi olmayı bir kenara bırakarak, neredeyse son 40 yıla damgasını vuran bir efsaneye dönüşen Star Wars karakterleriyle Angry Birds’te karşılaşan mobil cihaz kullanıcıları kısa sürede oyunun bu yepyeni sürümünü çılgınlar gibi indirmeye başladı. Angry Birds Star Wars sürümü 2 milyara yakın indirmeyle rekoru zorlarken oyun karakterleriyle süslenen çantalar da ABD başka olmak üzere, dünyanın dört bir yanında moda haline geldi. Ülkemizde hala pek çok modeli bulunan bu çantaların hala en çok satanları Angry Birds postacı çantaları olmayı sürdürüyor.